Hillary Duff o ní

30. července 2007 v 16:48

Hilary Duff

Herečka

Datum narození: 28.09.1987
Místo narození: Houston, USA
Znamení: Váhy
Životopis: Hilary Duff od pěti let navštěvovala balet, a tak jako ve všem, i v něm byla výborná. Po dvou letech se dostala do velmi známého tanečního klubu The Nutcracker (u nás známý jako Louskáček). Později začala hrát v reklamách a v jedenácti letech uspěla v konkurzu na film Casper Meets Wendy (Casper a Wendy), který ji pomohl ke slávě a úspěchu.
Potom hrála jen maličké role - například v Chicago Hope, ale ve třinácti uspěla v konkurzu na TV seriál Lizzie McGuire. Američani si tento seriál zamilovali (a s ním samozřejmě i Hilary). V pár dílech dokonce i zpívala, a protože to nebylo vůbec špatné, rozhodla se, že bude i zpěvačka. A tak vlastně vzniklo její první CD Santa Claus Lane, později nazpívala i některé písně na soundrack k seriálu Lizzie McGuire.
To už Hilary znala celá Amerika, takže se není co divit, že ji režiséři začali obsazovat do filmů jako o závod. První se jmenoval "Agent Cody Banks". Potom skončilo natáčení seriálu Lizzie McGuire, a tak se produkce rozhodla natočit film Lizzie McGuire Movie (u nás jako Italské prázdniny), čímž seriál Lizzie McGuire nadobro zpečetili.
Hilary dokonce za film získala cenu za nejlepší teenagerovskou roli roku. Potom si založila vlastní skupinu a začala se zpěvu věnovat naplno. Na konci roku 2003 jí vyšlo již druhé a více úspěšné album Metamorphosis, natáčela film Cheaper by the Dozen (Dvanáct do tuctu), v dubnu 2004 vyhrála cenu za nejlepší zpěvačku roku na Kids ChoiceAwards.
Tím Hilina kariéra rozhodně nekončí. V červenci 2004 (v USA) byl v kinech její další film - A Cindrella Story (Popelčin příběh) a v říjnu 2004 začíná točit film Hearth of Summer. Podle některých zpráv má další album vyjít tento rok, na její narozeniny.
Filmografie:
2006 Holky v balíku (Material Girls) ...Tanzie Marchetta
2005 Nikdy to nevzdávej! (Raise Your Voice) ...Terri Fletcher
2005 Dvanáct do tuctu 2 (Cheaper by the dozen 2) ...
2005 Pan Božský (Perfect Man, The) ...Holly Hamilton
2004 Moderní popelka (Cinderella Story, A) ...Sam
2004 Dvanáct do tuctu (Cheaper by the Dozen) ...Lorraine Baker
2003 Agent Cody Banks (Agent Cody Banks) ...Natalie Connors
2003 Italské prázdniny ...Lizzie McGuire/Isabella Parichi
2002 Cadet Kelly (Cadet Kelly) ...Cadet Kelly Collins
2001 Slez ze stromu (Human Nature) ...Young Lila Jute
1999 Soul Collector, The ...Ellie
1998 Casper a Wendy (Casper Meets Wendy) ...Wendy
1998 Podoby lásky / Srdce ti napoví (Playing by Heart)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Reňa Reňa | 11. září 2007 v 17:13 | Reagovat

Jo!! Hilary mám ráda!! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama